Silahlı Güvenlik Sertifikası

guvenlik kursu
Mart 10, 2023

Silahlı özel güvenlik sertifikası almak için ne yapmanız gerektiğini, aranan şartları, kayıt için istenen belgeleri, eğitimleri hakkında soru cevap şeklinde sizleri bilgilendirelim. Yine de aklınıza takılan bi soru olursa iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz..

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasını enaz lise mezunu, 21 yaşını bitirmiş, sağlık sorunu ve adli sicil kaydı olmayan herkes alabilir. 

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasını özel güvenlik eğitimi veren özel güvenlik eğitim kurumlarından alabilirsiniz. 

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasını almak için kursa kayıt yaptırmanız gerekiyor. Silahlı Özel Güvenlik Sertifika kursuna kayıt için istenen belgeler; 

  • 2Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Diploma Fotokopisi (enaz lise mezunu olduğunuzu gösterir belge)
  • Devlet Hastanesinden “silahlı özel güvenlik görevlisi olur” sağlık raporu 

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasının eğitim süresi 15gündür. Bu süreç de 12 gün silahsız eğitim ve 2 gün de silah eğitimini eğitim kurumumuzda 1 günde atış poligonunda gerçek mermi ve tabancayla atış eğitimi verilir. 

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasının sınavı 2 aşamalıdır. 

Birincisi teorik sınav dediğimiz 100soru + 25 Silah soru 

ikincisi ise uygulama dediğimiz silah atış sınavı olarak yapılır.  Sınav da 5 mermi ile atış yaptırılır.

 

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasının sınavından toplam da 60 puan üzeri geçer nottur. Yanlış doğruyu götürmez. 

100 sorunun herbiri 1 puandan enaz 60 puan almanız durumunda silahsız özel güvenlik sertifikanızı almaya hak kazanırsınız. 

Silahlı özel güvenlik sertifikanızı almak için ise 25 silah sorusunun her bir doğru cevabı 2 puan atış sınavının her bir isabetli atış puanı ise 10 puandır. Bundan da 60 puan aldığınızda silahlı özel güvenlik sertifikanızı almaya hak kazanırsınız…

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasını kazandıktan sonra emniyet aşaması başlar vergi harçlarınızı yatırdıktan sonra e-devlet üzerinden başvuru yaptığınız da adresinize özel güvenlik kimlik kartınız gönderilir.

Silahlı özel güvenlik kimlik kartınızla dilediğiniz her yerde çalışabilirsiniz. Sadece silahlı projelerde değil silahsız projelerde de çalışabilirsiniz. Örnek verecek olursak: Havalimanları, avmler, holdingler, spor müsabakaları, bankalar, siteler, metro, metrobüs, belediyeler, okullar yani kısacası özel güvenliğin olduğu her yer de çalışabilirsiniz…

Her güzel şeyin sonu olduğu gibi Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasının kullanım süresi 5 yıldır. 5 yıl da bir yenileme eğitimi alarak süresini uzatıp kullanabilirsiniz. 

İyi güzel hoş herşeyi yazmışsınız ama keşke bir de Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasının fiyatını da yazsaydınız dediğinizi duyar gibiyiz. Ülkemizdeki ekonomik şartlardan dolayı fiyatlar da farklılık olabiliyor. Yani güncellemeler olabiliyor bu yüzden buraya net bi rakam yazmadık.  Eğitim kurumumuzu arayarak yada whatsapp üzerinden yazarak sizlerle güncel fiyatlarımızı paylaşabiliriz. Şimdi bununla kim uğraşacak der gibisiniz. Onu da düşündük kısayolu aşağıda paylaştık linke tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz. 

WhatsApp’tan Güncel Fiyatları Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz…

Sizlerin de merak ettiği başka konu yada sormak istediğiniz bi konu olursa bizlere ulaşabilirsiniz. ..

25 Ağustos 2024 Özel Güvenlik Sınavı İçin Son Kayıt Tarihi
14.06.2024
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz