Silahlı Yenileme Kursu

guvenlik kursu
Ekim 3, 2021

Silahlı yenileme eğitimi , daha önce silahlı özel güvenlik sertifikası almış veya silahlı özel güvenlik kimlik kartı olan kişilerin, kimlik bitiş sürelerine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala özel güvenlik kimlik kartı yenileme işlemidir.

Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartımı Yenilemek İstiyorum!

Silahlı yenileme eğitimi alabilmeniz için daha önceden silahlı özel güvenlik kimlik kartınızın veya silahlı özel güvenlik sertifikanızın olması gerekmektedir.

ÇALIŞAN GÜVENLİKLER DİKKAT : Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi alacakların kimlik süresi bitmesine en az 6 ay en fazla 1 yıl kala özel güvenlik eğitim kurumuna müracaat etmesi gerekir.

Silahlı Yenileme Yapmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Silahlı yenileme yapmak için kursumuza kayıt olurken getirmeniz gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi veya Sertifika Fotokopisi
  • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  • Diploma yada öğrenim belgesi fotokopisi

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve ön kaydınızı yaptırmış olursunuz.

Silahlı Yenileme Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi toplam 60 saatlik derslerden oluşur. Bu derslerin 55 saati yani 7 günü dersliklerimizde teorik olarak geçecektir. Geri kalan 5 saati ise poligonda uygulamalı atış dersi ile son bulacaktır.

Silahlı Yenileme Eğitimi Hangi Derslerden Oluşur?

Toplamda 7,5 gün süren silahlı güvenlik eğitimi aşağıdaki derslerden oluşmaktadır.

Yenileme Dersleri (7 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (10 saat), Güvenlik Tedbirleri (10 saat), Yangın Bilgisi (4 saat), Kişi Koruma (4 saat), Genel Kollukla İlişkiler (2 saat), Etkili İletişim (8 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (1 saat), Temel İlk Yardım (4 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (3 saat), Kalabalık Yönetimi (4 saat) gibi yenileme derslerinden oluşmaktadır.

Silah Dersi (1 gün) : Silah eğitimi dersleri yarım gün teorik ve yarım gün pratik olmak üzere tamamlanmaktadır. Teorik eğitimler sınıf ortamında görsel slaytlar ve videolu eğitimler halinde yapılmakta, uygulamalı eğitimler ise poligonda gerçek atış yapılarak tamamlanmaktadır.

Eğitimlerimiz konusunda uzman eğiticiler ve emniyet kadrosunda çalışan profesyonel eğiticiler tarafından verilmektedir.

Kadiköyde Silahlı yenileme eğitimi almak için lütfen bizimle “iletişim” sayfamızdan irtibata geçin.

Diğer Özel Güvenlik Eğitimlerimize de bakmak ister misiniz?

Silahlı Özel Güvenlik Kursu

Silahsız Güvenlik Eğitimi

Silahsız Kimliği Silahlıya Çevirme

Silahsız Yenileme Eğitimi

Loading

20 Ekim 2024 Özel Güvenlik Sınavı İçin Son Kayıt Tarihi
20.08.2024
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz