Silahsız Kimliği Silahlıya Çevirme Kursu

guvenlik kursu
Ekim 3, 2021

Silahsızdan silahlıya geçiş eğitimi için daha önce kazanmış olduğunuz silahsız özel güvenlik sertifikası veya silahsız özel güvenlik kimlik kartınızın olması gerekmektedir.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş

Gebze Silahsızdan Silahlıya Geçmek İstiyorum! Silahsız sertifikanızı veya özel güvenlik kimlik kartınızı silahlıya çevirmek için 21 yaş veya üstü olmakla beraber en az lise mezunu olmanız gerekir.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Evrakları Nelerdir?

Silahsızdan silahlıya geçiş evrakları olarak aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Alacağınız silah eğitiminde derslere kaydınızın tamamen yapılması için kurumumuza gelirken getirmeniz gereken evrakları şöyledir;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi
  • 2 Adet Biometrik Fotoğraf

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopiniz ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve ön kaydınızı yaptırmış olursunuz.

Silahsızdan Silahlıya Geçme Eğitimi Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahsızdan silahlıya geçiş evraklarınız tam olduğunda sizleri sınıflara dahil ederiz ve Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bildiriminiz yapılır. Ardından sizlere dersin başlayacağı gün için mesaj gelir ve dersleriniz başlar. Silahsızdan silahlıya geçiş toplamda 20 saatlik bir eğitimdir. Bu eğitimin 5 saati poligonda uygulama atışı yapılarak geçirilirken geri kalan 15 saati de sınıf ortamında teorik olarak gösterilir.

Yukarıda bahsettiğimiz silahsızdan silahlıya geçmek için toplam ders saati olan 20 saatlik eğitim yaklaşık olarak 3 güne tekamül etmektedir.

Eğitimlerimiz konusunda uzman eğiticiler ve emniyet kadrosunda çalışan profesyonel eğiticiler tarafından verilmektedir. Amacımız özel güvenlik sınavlarında en yüksek başarıyı sağlamak özel güvenlik sektörüne başarılı personeller yetiştirmektir.

Silahsızdan silahlıya geçme eğitimi almak için lütfen bizimle “iletişim” sayfamızdan irtibata geçin.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Sınavında Kalma Var mı?

Eğitiminizi tamamladıktan sonra kimliğinizi veya sertifikanızı silahlıya çevirmek için sınava dahil olursunuz. Yapılacak olan bu özel güvenlik sınavında sizlere 25 adet silah sorusu ile 5 adet uygulama atışı yaptırılır. Sorumlu olduğunuz sınav kısmı bu şekildedir.

Sınavlarda başarılı olmak için silah sorularından ve atış sınavından toplamda 60 puan almanız gerekmektedir. Her doğru silah sorusundan 2 puan alırken, her isabetli atıştan da 10 puan alırsınız.

Diğer Özel Güvenlik Eğitimlerimize de bakmak ister misiniz?

Silahlı Özel Güvenlik Kursu

Silahsız Özel Güvenlik Kursu

Silahlı Yenileme Eğitimi

Silahsız Yenileme Eğitimi

Loading

20 Ekim 2024 Özel Güvenlik Sınavı İçin Son Kayıt Tarihi
20.08.2024
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz