Özel Güvenlik Kursu Fiyatları 2021

guvenlik kursu
Ekim 3, 2021
özel güvenlik kurs ücretleri

Günümüzde her şeye zam yapıldığı gibi özel güvenlik kurs ücretlerine de her yıl belirli oranlarda zam yapılmaktadır. Özel Güvenlik Kursu Fiyatları 2021 yılında bir çok özel güvenlik kurumları da zam yapmıştır.. Ancak zamlı fiyatların haricinde bildiğiniz gibi silahlı veya silahsız özel güvenlik olmak için sağlık raporu, sınav giriş ücreti, kart ve kimlik harcı gibi ücretlerde ödenmektedir. Kısaca bu konulardan biraz bahsedelim…

Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Silahlı Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Her ilde farklı maliyetlerden dolayı kurs ücretleri de farklılık göstermektedir. Ancak ortalama fiyatlar 2021 yılı için 800 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir.

Silahlı özel güvenlik kursu toplam 120 saatten oluşmaktadır. Bazı kursiyerlerimiz silahlı mı yoksa silahsız özel güvenlik olayım diye sormaktadır. Silahlı ile silahsız güvenlik kursunda sadece 20 saatlik silah bilgisi ve atış eğitimi verilmektedir. Dilerseniz silahsız alıp ilerleyen zamanlarda silah fark eğitimi alarak silahlıya çevirebilir yada direkt olarak silahlı alabilirsiniz. Zaten silahlı ile silahsız güvenlik kurs ücretlerinde toplamda ortalama 200 ila 300 tl fark olmaktadır. Silahlı özel güvenlik eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sayfanın sağ alt tarafındaki yeşil icona basarak bize whatsapp dan ulaşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

2021 yılında silahsız özel güvenlik kurs ücretlerin de maliyetlerden dolayı ilden ile değişiklik göstermektedir. 2021 yılında ortalama 600 TL ile 1000 TL arası değişen kurs ücretleri,

Silahsız özel güvenlik eğitimi toplamda 100 ders saattinden oluşmaktadır. Silahsız güvenlik kursunda silahlı güvenlik kursundaki gibi 100 ders saat güvenlik eğitimi verilmektedir. Silahlı ile silahsız arasında sadece 20 saatlik silah eğitimi verilmektedir. 100 ders saati ortak derstir. Silahsız güvenlik kursunda silah eğitimi verilmez.

Sağlık Raporu Ücreti

2019 yılının sonlarında gelen bir kanun ile artık hem silahlı hemde silahsız özel güvenlik olmak isteyen adayların sağlık raporunu Devlet Hastanesinden alması zorunluluğu getirilmiştir. 2019 yılının sonlarında silahlı veya silahsız özel güvenlik olmak isteyen adaylar sağlık raporunu devlet hastanelerinden 2020 yılına göre %9 luk artışla  218 TL’ye almaktadır.

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sağlık raporunun alınması zorunludur. Bu sağlık raporu kesinlikle Devlet Hastanesinden alınmalıdır. Sağlık raporunda KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının onaylı kaşesi ve raporun karar kısmında “Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Olur” ibaresinin geçmesi şarttır. Aksi halde rapor kabul edilmemektedir. Unutmayınız ki Devlet Hastaneleri randevu sistemi ile çalışmaktadır.

Poligon Ücreti

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların uygulamalı olarak kurs süresi içerisinde 25 adet mermi ile uygulamalı olarak poligonda atış yapması gerekmektedir. Bu atışta 15 merminin en az atış kağıdında olması gerekir.

Alo Özel Güvenlik olarak sizlerden hiç bir şekilde ekstra ücret olarak poligon ücreti almıyoruz. Kurs ücreti içinde olarak almaktayız. Ancak bir çok güvenlik kursu poligon ücretini kurs ücretini düşük göstererek ekstra olarak 100 TL ila 200 TL arasında ücret istemektedir. Bu tamamen kursun ticari politikasıdır. Bu nedenle kurumumuza kayıt olmasanız bile bilmenizde fayda var ve kurs ücretlerini sorarken mutlaka merim poligon ücreti içinde mi yoksa ekstra olarak mı istiyorsunuz diye sormanızda fayda var.

Sertifika Ücreti

Özel güvenlik sınavları bittikten sonra sınavı kazandığınızda İçişleri Bakanlığı onaylı özel güvenlik sertifika vermekteyiz. Sertifika için bazı il ve bazı kurumlarda 50 TL ile 150 TL arasında sertifika ücreti talep edilmektedir. Ancak Alo Özel Güvenlik Kursu olarak sizlerden herhangi bir sertifika parası talep etmemekteyiz.

Dosya Ücreti

Özel güvenlik sertifikanızı aldıktan sonra özel güvenlik kimlik kartı için bazı evrakları hazırlayıp, bu evrakları Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim etmeniz gerekmektedir. Bu evrakları teslim ettikten sonra soruşturma aşaması başlamaktadır. Özel güvenlik şube hakkınızda soruşturma yaptıktan sonra soruşturması olumlu olanlara özel güvenlik kimlik kartı vermektedir. Bu kartla Türkiyenin her yerinde özel güvenlik görevlisi, amiri, şefi, güvenlik müdürü, yöneticisi hatta şirket açabiliyorsunuz. Kurumumuzda sizlere bu dosyaları hazırlamakta yardım etmekte ve bunun karşılığında hiç bir ücret talep etmemekteyiz. Ancak bazı illerde bazı kurumlar dosya masrafı olarak 50TL ila 100 TL arası ücret aldığı bilinmektedir.

2021 yılı için özel güvenlik olmak isteyenlerin yapacağı masraflar ortalama aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

  1. Kurs Ücreti: İlk Defa Alacaklar için Silahlı 800TL, Silahsız 600TL Yenileme Silahlı 350TL, Yenileme Silahsız 200TL, Silah Fark Eğitimi 400TL (Güncel Bilgi için Lütfen Arayın)
  2. Sınav Harcı: 70TL-150TL (Güncel Bilgi için Lütfen Arayın)
  3. Sağlık Raporu Ücreti: 218TL yapılacak olan zamla birlikte öngörümüzdür. ( Şuan 2020 tarihi itibari ile 200 TL) (Güncel Bilgi için Lütfen Arayın)
  4. Kimlik Kartı Ücreti: 45TL yapılacak zamla birlikte öngörümüzdür. (Şuan 2020 itibari ile 40 TL) (Güncel Bilgi için Lütfen Arayın)
  5. Kimlik Harç Ücreti: 986TL yapılacak zamla birlikte öngörümüzdür. (2020 tarihi itibariyle 904 TL)(Güncel Bilgi için Lütfen Arayın)
  6. Sertifika Ücreti (Kurumumuz tarafından alınmamaktadır)
  7. Poligon Ücreti (Kurumumuz tarafından alınmamakta ve kurs ücretinin içerisine dahildir.)
  8. Dosya Ücreti (Kurumumuz tarafından alınmamaktadır)

Özel Güvenlik Kursu Fiyatları 2021 yılında yukarıda belirttiğimiz zamlarla birlikte öngördüğümüz ücretler olacaktır. Ancak en güncel bilgiler için lütfen bizlerle irtibata geçmeyi unutmayınız.

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2020 dir.

Loading

20 Ekim 2024 Özel Güvenlik Sınavı İçin Son Kayıt Tarihi
20.08.2024
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz