27 Şubat 2022 Tarihinde Yapılan Özel Güvenlik Sınavının Sonuçları

guvenlik kursu
Mart 16, 2022

27 Şubat 2022 tarihinde yapılan özel güvenlik sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu soru sınav sonuçlarının açıklanmasına yakın bi zamanlarda sıklıkla eğitim kurumumuza sorulmaktadır. Peki 27 Şubat 2022 tarihinde yapılan özel güvenlik sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusunun cevabı ise Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yayınlanan sınav takvimine göre sınav sonuçları 18 Mart 2022 tarihinde açıklanacak olup sınav sonucunuzu aşağıdaki linkten öğrenebileceksiniz…

27 Şubat 2022 tarihinde yapılan özel güvenlik sınavının sonucunuzu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz…

Peki sınav sonucunuzu nasıl öğreneceksiniz? 27 Şubat 2022 tarihinde yapılan sınav hangi sınav? Sınavın adı ne?

27 Şubat 2022 tarihinde 96. Temel ve 72. Yenileme Sınavları yapıldı.

27 Şubat 2022 Tarihinde Yapılan Özel Güvenlik Sınavına Kaç Kişi Girdi?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yapılan 2022 yılı sınav takvimi doğrultusunda; Özel Güvenlik 96. Temel Eğitim ve 72. Yenileme Eğitimi Yazılı Sınavı 79 ilde 27/02/2022 tarihinde yapılmış olup, temel eğitim sınavına 30.001 aday yenileme eğitim sınavına 18.787 aday olmak üzere toplam 48.788 aday katılım sağlamıştır.

• Batman, Elazığ, İstanbul ve Yalova illerinde 1’er aday olmak üzere toplamda 4 adayın optik cevap formu/sınav giriş belgesinde yer alan fotoğrafların uyuşmadığı, tespit edildiğinden sınava alınmamıştır. Ayrıca;

• İzmir ve Ankara illerinde 3 adayın soru kitapçığını salon dışına çıkardığı,

• Bartın ilinde 1 adayın kopya girişiminde bulunduğu,

• Diyarbakır ilinde ise sınava katılması gereken bir aday yerine başka bir şahsın sınava katılmaya çalıştığı tespit edilmesi üzerine adayların sınavı geçersiz sayılmıştır.

Sınav Sonucuna nasıl bakabilirim?

Sınav sonucunuzu öğrenmek için öncelikle yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Emniyet Müdürlüğünün sınav sonuçlarını açıkladığı internet sayfasına giriş yapılır. Açılan sayfada sizlerden öncelikle TC Kimlik numaranızı yazmanız istenir. TC Kimlik numaranızı doğru ve eksiksiz girdikten sonra Sınav Adı bölümüne ilk defa eğitim aldıysanız yada özel güvenlik kimlik kartınızı silahsızdan silahlıya çevirdiyseniz 96. Temel Eğitim Sınav Sonuçları nı seçmeniz gerekecek. Özel güvenlik kimlik kartınızın yada özel güvenlik sertifikanızın süresini uzatıyorsanız 72. Yenileme Eğitim Sınav Sonuçlarını seçmeniz gerekiyor. Güvenlik Kodu bölümüne de sayfada görünen Harf ve Rakamlar yazılır daha sonra Sorgula ya tıklanır. Sınav sonucunuz ekranınızda görünecektir.

Sınavı Kazandım Sertifikamı Nereden ve Ne Zaman Alırım?

Özel güvenlik sınavı sonuçları açıklandıktan sonra özel güvenlik şube müdürlüğü sertifikaları hazırlamaya başlar ve hazırlanan sertifikalar o ildeki vali yardımcısına onay için sunulur. Onaylandıktan sonra eğitim kurumlarına haber verilir eğitim kurumları kursiyerlerinin sertifikalarını aldıktan sonra kursiyerlerine sertifikalarını alması için bilgilendirir. Bu süreç yaklaşık 15 gün ü kapsamaktadır. Yani sınav sonuçları açıklandıktan sonra 15 gün sonrasında sertifikanızı eğitim kurumunuzdan alabilirsiniz.

27 Şubat 2022 Tarihinde Yapılan Sınavın Soru ve Cevapları

Loading

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

25 Ağustos 2024 Özel Güvenlik Sınavı İçin Son Kayıt Tarihi
30.06.2024
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz